Někdy zdědíme starý nábytek a nevíme co s ním. Zde ze můžete podívat, jak lze opravit starou kredenc a udělat z ní špičkový kousek do kuchyně. Vršek kredence je zřejmě ze 40. let, z války. Dřevo není příliš kvalitní a je jasné, že při výrobě byly používány nekvalitní materiály. Jiné nebyly tenkrát k dispozici a  zub času je velmi poznamenal. Spodní část kredence se již dávno rozpadla. Nicméně kredenc měla krásný tvar dělal ji velmi zručný truhlář.

Tento kousek jsem sehnala v Sušici, kde čekal na renovaci ve sklepě několik let. Byl to oblíbený kus po babičce, ale po několika pokusech o renovaci to původní majitel vzdal a raději předal do mé dílny. Kus byl v zoufalém stavu, chyběla některá skla, knopky byly velmi nekvalitní a rozlámané, částečně rozklížené byly i šuplíčky a samozřejmě dílu neprospěl amatérský nátěr přes všechno, co natřít šlo.

Nová povrchová úprava je nyní provedena kvalitní syntetickou barvou, nově jsou dodané porcelánové knopky u šuplíků i historické mosazné kování je přidané z jiné skříňky. Zámky jsou ale původní, po repasi, nyní plně funkční i s klíči. Spodní polička je nově přidaná a skříňka má i nové háčky na zavěšení hrníčků.

Nyní je ze staré skříňky elegantní vitrínka určená k zavěšení na zeď a je velmi efektní ozdobou venkovské kuchyně.