modré skříně

Kdy je vhodná oprava či repase nábytku

Máte doma starší kus nábytku a nevíte jak ho zrenovovat? Máte zájem o radu, nebo přímo o renovaci nábytku na zakázku? Nejste si jisti, jaké materiály a barvy máte k renovaci použít ? Můžete se se mnou poradit, nebo se domluvíme přímo na rekonstrukci daného kusu na zakázku, kterou Vám udělám ve své dílně. Mohu ho zrenovovat i přímo u Vás, pokud je kus nevhodný k převážení.

Pokud je nábytek alespoň v částečně dobré kondici, s menšími poškozeními dřevěných součástí, má poškozenou povrchovou úpravou kterou chcete osvěžit či úplně změnit, je vhodné o renovaci uvažovat. Zvláště, pokud je Vám citově blízký a chcete umístit do svého bytu nebo chalupy. Všichni asi máme něco „po babičce“, s čím bychom se neradi loučili, ale v současné omšelé podobě se tu „starší věc“  zdráháme do interiéru dát.

Někdy i malá úprava dokáže udělat divy a ze starého a poněkud nudného kusu můžeme vytvořit originál, který přitáhne pozornost a stane se třešničkou na dortu našeho interiéru.

Mohu Vám pomoci i s designem celé místnosti či domu, který svépomocí vytváříte. Projděte si celou tuto stránku a dozvíte se podrobnosti, napište mi nebo zavolejte s Vaším námětem.

Jak to probíhá?

Nábytek, který byste chtěli zrestaurovat vyfotografujte tak, aby byly vidět hlavní poškozené části a fotografie mi zašlete. Použijte  e-mail, WhatsApp, nebo mi jen zavolejte se domluvíme se, co je pro Vás nejjednodušší. Přidejte krátký návrh, jak by ve výsledku měl kus vypadat. Můžete přidat i nákres nebo obrázek, dle kterého jste se inspirovali. Upřesněte barvy, případně uveďte „styl“ či jiné Vaše náměty nebo fotografie. Mohou to být i vzorky přesnější barevnosti, která se Vám do interiéru hodí. Barvy si většinou míchám sama, nespoléhám se na koupené odstíny. Navíc kvalitní a speciální barvy které používám, nedisponují většinou velkým barevným rejstříkem, ze kterého bychom si mohli vybírat.

Prohlédněte si též Galerii nábytku a stránky „Pro inspiraci“, třeba tam objevíte něco podobného, nebo Vás prohlížení inspiruje k vlastnímu nápadu. Kousky na těchto stránkách uvedené jsou buď již prodané, darované, či ve vlastnictví rodiny a přátel.

Příprava

Poté, co si prohlédnu fotografie a Vaše požadavky na výsledek rekonstrukce, domluvíme se na předání kusu. Možné je to osobně, přepravní službou PPL, můžeme nechat kus dovézt známého, který má cestu poblíž, vždy najdeme řešení. Navrhnu také předběžnou cenovou kalkulaci.

Realizace

Po konzultaci s Vámi vyberu nejlepší možnost řešení rekonstrukce a barevné kombinace. Poté co si kus budu moci důkladně prohlédnout, upřesním cenu realizace.

Předání

Odevzdání hotového kusu je samozřejmě nejlepší osobně. Nicméně vždy dostanete fotografie s výsledkem realizace a pokud není možné setkat se osobně, lze zaslat PPL či jinou zasilatelskou společností.

Technologie

K opravě historických kusů nábytku používám kvalitní materiály a klasické i moderní technologie, dle toho co kousek vyžaduje. Povrchovou úpravu se snažím vždy provádět klasickými technologiemi pomalu schnoucími materiály, olejovými a syntetickými barvami, přírodními laky a vosky.

Původní povrch se snažím při opravě  narušit jen minimálně, aby výsledek působil přirozeně a bylo patrné, že se jedná o historický kus nábytku který si zachovává svoji původní tvář a není to jen novodobá kopie z moderních materiálů.

Před a poté

I detail je důležitý

Někdy je vhodné vypíchnout na nábytku malý detail nově přidanou malbou, zlacením 24 karátovám zlatem, vložením textílie apod. Tato drobná úprava dokáže udělat divy a nábytek dostane úplně nový,  sváteční výraz.